Crystal Technologies

17. dubna 2015 v 21:00

Umístění: Sektor 1
Majitel: Parlament (ve skutečnosti však pouze přímí potomci Stovky)
Zodpovdný ředitel: John Zest

Největší budova v Crystal city, jejíž většina je ukryta v podzemních patrech a chodbách s nejdůkladnější ostrahou. Asi tak by bylo možné shrnout "Výzkumný ústav Crystal Technologies" v jedné větě, skutečnost je však o něco komplikovanější.

Pokud budete mít to štěstí a bude vám povolen přístup do komplexu, prosklená vstupní hala s recepčním pultem a řadou bílých sedaček bude působit poměrně příjemným, i když poněkud sterilním, dojmem a dost možná si budete připadat spíše jako v hotelu. V nadzemních podlažích, které jsou celkem tři, se nachází kanceláře, jídelna a ekonomické oddělení společnosti. V pěti podzemních podlažích jsou pak rozmístěny výzkumné laboratoře.

Vzhledem k tomu, že naprostá většina informací o společnosti i o výzkumu podléhá utajení a zaměstnanci jsou vázáni mlčenlivostí, na veřejnost se dostalo jen několik málo útržkovitých informací o tom, že každé z podzemních pater je zaměřené na jinou potenciální využitelnost krystalů tedy -
První patro: Vznik a vývoj krystalů na Zemi a možnost jejich umělé výroby
Druhé patro: Využití krystalů jako zdrojů energie s jejich plným potenciálem
Třetí patro: Využití krystalů pro osídlení Země, jejich dlouhodobý vliv na rostliny
Čtvrté patro: Dlouhodobý vliv krystalů na lidké bytosti, jejich role v mutacích evolutionů
Páté patro: Využití krystalů ve zbraňových technologiích


Jak již bylo naznačeno, v budově panují přísná bezpečnostní opatření a krom téměř všudypřítomných kamer a hlídek, se zaměstnanci pravidelně podrobují testům na zbytkovou radiaci a další nebezpečné látky. Mezi další z předpisů patří i bezpečnostní prověrky - kdokoli, kdo zde pracuje nebo se o práci uchází, je pravidelně kontrolován. V případě, kdy je prokázano, že se stýká s "nebezpečnými lidmi" (Cerberus, jakýkoli gang, člen Černého trhu, nebo Odpůrce systému) může být dotyčný bez podání důvodu okamžitě propuštěn, v horším případě i vyšetřován a souzen pro únik informací.
Zaměstnanci z jednotlivých pozdemních pater také nemají přístup do jiného patra než do toho, ve kterém pracují. Komunikaci mezi patry zajišťují specializovaní pracovníci, ostraha nebo je vyřizována pouze elektronicky. Volný přístup po celé budově má jen správní rada, prověření bezpečností pracovníci a potomci členů Stovky.


Crystaly
Vznik krystalů
První krystaly vznikly během nukleární války, kdy došlo k ozáření hornin a na některých z nich se vytvořily speciální útvary - malé krystalky, které se působením radiace rozrůstaly a zvětšovaly, protože ji pohlcovaly. Jejich absorbní vlastnost radiace je jedinečná, protože radiaci pouze pohlcují, ale už ji dál nevyzařují. Nebo dosud nebylo zjištěno, že by ji dále vyzařovaly.

Princip fungování a charakteristika krystalů
Krystaly pohlcují radiaci, kterou sice dále neuvolňují, zato ale uvolňují velké množství energie, aby mohly sloužit jako její zdroj. Samy o sobě jsou krystaly neškodné a od normálních krystalů rozpoznatelné pouze v noci, kdy vydávají lehké žlutozelené světélko, které však není nijak výrané.

Využití krystalů
Krystaly se dnes využivají převážně jako zdroj energie - pohon pro dopravní prostředky, veřejné i vntřní osvětlení, zdroj elektrické energie pro všechno, co si jen dokážete představit (elektronika, bezpečností systém města, vybavení nemocnice a všech budov ve městě). Dále se využívají pro výzkum v laboratořích Crystal technologies, kde se snaží přijít na jejich umělou výrobu a možnosti dalšího, ne jen energetického, využití.

Počet členů: Několik desítek až stovka
Oblast působení: Crystal City
Rozsah činnosti: Výzkum krystalů, vývoj nových technologií
Seznam známých členů:

Přijímá nové členy: Vyjímečně, zaměstnanci musí být z prvního nebo druhého sektoru
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama