Droidi

22. dubna 2015 v 21:09
Vypadá jako člověk, jedná jako člověk a přesto člověkem v pravém smyslu slova není. Droid je v podstatě vyvinutější a sofistikovanější verzí robota. Ve většině případů jsou droidi vybaveni AI - tedy autonomní inteligencí, která je soběstačnější než inteligence umělá. Dokáží dělat vlastní rozhodnutí, dokonce i "zdivočet". Jako divoký droid je označován takový, který neslouží žádnému majiteli a jedná dle svých vlastních rozhodnutí. Droidi se také nemusí řídit zákony robotiky, tudíž dokáží zabíjet nebo jinak škodit lidem a mohou být velmi nebezpeční.

Běžný člověk snadno droida zamění za sobě rovného, na první pohled jsou nerozeznatelní a to, zda je odhalí jejich chování záleží na kvalitě programování. Mnozí mohou dlouhou dobu žít neodhaleni, dokáží simulovat potřebu jídla, pití a spánku. Všichni droidi vybavení autonomní inteligencí také mají ekvivalent lidských pocitů, opět záleží na kvalitě čipů o lidském chování. Někteří se dokáží zamilovat, nebo prožívat stav lásce velmi podobný, v takovém případě se pak často stávají velice ochranitelskými vůči objektům svého zájmu.

Droidi velice často pracují ve vojenských či policejních službách, výjimkou nejsou ani specializovaní pracovníci bezpečnostních serverů nebo technici, kteří zajišťují plynulý chod systému ID. Méně často je pak možné je nalézt jako soukromou ostrahu v prvním a druhém sektoru, jako náhradu životních partnerů bohatých lidí nebo jako pracovníky například v lékařství, školství nebo vrcholné gastronomii.

Vzhled je každému droidovi přisouzen při jeho sestavení, nebo, chcete-li narození. Upravit jeho podobu následně je velmi obtížné, neboť syntetická kůže, kterou jsou vybaveni se sice velmi rychle hojí bez znatelných jizev, avšak tento benefit je vyvážen protikladem - složení synte-kůže je u každého modelu odlišné, což mělo sloužit jako bezpečnostní opatření, aby se zdivolečí droidi nemohli jednoduše skrýt. Díky tomu je takřka nulová šance, že kůže přijme estetické zákroky plastické chirurgie.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama