Evolutioni

21. dubna 2015 v 20:47
Jednoduše řečeno je Evolution člověk, který má díky genetické mutaci nějakou zvláštní schopnost. Získává ji již při početí, projeví se většinou v období dospívání. Všechny tyto mutace jsou dědičné, záleží pouze na tom, zda jsou recesivní nebo dominantí. Na evolutiony je obecně společností nahlíženo lépe než na kyborgy, jsou vnímá spíše jako další vývojový stupeň lidstva, přesto většina z nich své nadání tají. Zejména v prvním a druhém sektoru je utajení vpodstatě nezbytností, neboť, i když je dobrým mravem mluvit o těchto jedincích s respektem, stále se najdou tací, kteří by je nejraději separovali a podrobili výzkumu.

Největší procento evolutionů proto obývá třetí, čtvrtý a pátý sektor. Jako další logické vysvětlení se pak nabízí fakt, že v těchto sektorech jsou přijímáni lépe a nejsou na ně kladeny tak vysoké nároky o utajení.

Není to pravidlem, přesto se však odborníkům podařilo zjistit, že čím je jedinec obdařenější na poli zvláštních schopností, tím více je mu ubráno jinde. Mutace zlepšující smysly nebo sílu si takovouto daň vybírají jen zřídka, ty které umožňují lidem například léčit, vidět ve tmě nebo, do určité míry, procházet hmotnými překážkami už tak "shovívavé" nejsou. Ve většině případů neobírají jedince na inteligenci, ale dotyčný je například náchylnější k nemocem, rychleji stárne, je neplodný nebo jinak hendikepovaný.

Nebráníme vám v rozletu fantazie, mějte však při registraci na paměti, že schopnosti superhrdinů nebo X-manů se do naší hry nehodí. Pokud si nejste jistí, před sepsáním profilu se zeptejte na mailu nebo chatu, nikdo vám hlavu neutrhne a ušetříte si hromadu práce.

Princip děičnosti mutací

Recesivní mutace
> Mutace se projeví pouze tehdy, mají-li oba rodiče stejný typ recesivní mutace (nemusí se nutně projevit stejně)
> Pokud měl mutaci pouze jeden z rodičů, potomek může být přenašeč/ka nebo naprosto zdravý jedinec

Dominantní mutace
> Mutace se projeví vždy
> Je jedno, zda měl mutaci pouze jeden rodičů nebo oba, potomek ji v nějaké formě zdědí vždy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama