ID

14. dubna 2015 v 17:17
ID čip, nebo také Identity čip, je moderním občanským průkazem každého poctivého občana. Do těla je zaváděn již několik dní po narození (v případě droida výrobě) jedince a zůstává aktivní celý jeho život. Každému je tak přiřazen originální kód skládající se z osmi číslic a pěti písmen, který mu nejen umožňuje průchod mezi sektory, přístup k bankovním účtům a automaticky ho zařazuje do databáze Systému.
Další vlastností čipu je jeho propojení s nositelem, je napájen elektrickým napětím těla a pokud dotyčná osoba zemře, čip po několika málo hodinách, pokud není vyjmut z těla a přesunut do jiného, přestane plnit svou funkci a ohlásí úmrtí. Zároveň není možné, aby jedna osoba ve stejnou chvíli měla více než jeden ID čip.
Policejní jednotky, služebny a hlídky, stejně jako veřejné budovy a průchody mezi sektory jsou vybaveny čtečkami těchto čipů.

Co je možné z načtených dat zjistit?
- jméno, pohlaví, rasu a bydliště
- zda má osoba povolen přístup na dané místo
- zda má záznam v trestním rejstříku, nebo je hledaná

Co se stane, když někdo o čip přijde?
- může požádat o náhradu, musí však podat vysvětlení, jak k tomu došlo
- čip není nezničitelný a při extrémních podmínkách (požár, radiace, autonehoda) může být poškozen nebo zcela zničen
- při žádosti o nový čip musí být osoba schopná doložit své bydliště, zaměstnání a původ, ideálně díky více než jednomu svědkovi

Je možné žít bez čipu?
- ano, je. Neočipovaný jedinec však nebude moci procházet mezi jinými sektory než čtvrtým a pátým a nebude mít možnost získat bankovní konto nebo legální zaměstnání

Je možné změnit svůj kód a tím změnit identitu?
- ano, je. Je to ovšem velmi drahé a velmi, velmi nelegální. A také populární mezi majetnějšími zločinci.

Kdo má kam přístup?
- obyvatelé s čipem z prvního sektoru se mohou volně pohybovat po celém městě a vládních budovách
- obyvatelé s čipem z druhého sektoru se mohou pohybovat po celém městě, ke vstupu do vládních budov však potřebují povolení vydané úřady, či pracovní povolení.
- obyvatelé s čipem ze třetího sektoru se mohou pohybovat po celém městě s vyjímkou prvího sektoru a vládních budouv, kam potřebují povolení vydané úřady, či pracovní povolení.
-obyvatelé s čipem z čtvrtého sektoru se mohou pohybovat po pátém, čtvrtém a třetím sektoru. Na vstup do druhého potřebují být v doprovodu někoho, kdo žije v prvním, nebo druhém sektoru či pracovní povolení. Pro vstup do prvního a do vládních budov musí mít povolení vydané úřady.
-obyvatelé s čipem z pátého sektoru se mohou pohybovat po pátém a čtvrtém sektoru, Na vstup do třetího a druhého musí být v doprovodu někoho, kdo žije ve třetím, druhém nebo prvním sektoru, či pracovní povolení. Ke vstupu do prvního sektoru a vládních budov potřebují povolení vydané úřady.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama