N0L - 4N "Nolan"

6. května 2015 v 18:02
Majitel: Thyri

Jméno: N0L - 4N "Nolan"

Věk: 23 let (ve skutečnosti 10)

Rasa: Droid

Pohlaví: Žena

Bydliště: Sektor 4

Názor: Odpůrce Systému

Práce: Hacker/obchodnice s informacemi

ID: ano (falešné)
Vzhled:
Dlouhé černé vlasy, většinou stažené do uhlazeného, vysoko posazeného, culíku. Pronikavý modrý pohled, neobvyklé, ale slušivé líčení a výrazné lícní kosti... takhle tvář rozhodně může na první pohled působit chladně, až přísně. Ten dojem ale trochu zmírňuje množství maličkých pih (pokud je tedy zrovna nezakrývá make-upem), které její rysy zjemňují a dodávají na osobitosti téhle, na první pohled úplně obyčejné dívce.
Nolan je poměrně vysoká, vlastně vyšší, než většina lidských žen, přesto díky své štíhlosti vypadá velmi křehce. Pohybuje se s elegancí, nicméně velmi účelně, nepoužívá rozmáchlá, teatrální gesta. Nemá vyhraněný styl oblékání, v jejím šatníku nicméně převažuje černá, bílá a červená barva. Je tedy možné ji zatihnout ve špinavé pracovní kombinéze, v kožených kalotech a těžkých botech, i ve slušivých šatech.


Povaha:
Pro ty, kteří nevědí, že Nolan je droid (což jsou téměř všichni až na pár maličkých, malinkatých výjimek) může takhle tmavovláska chvílemi působit zadumaně a zdrženlivě. Je to způsobené tím, že ve chvílích, kdy se její přísně logické myšlení dostává do konfliktu s programi simulujícími lidské chování, musí si své odpovědi a reakce pár vteřin rozmyslet. Obecně vzato jde ale o poměrně cynickou mladou ženu s černým smyslem pro humor a nedůvěrou vůči cizincům. Nerada se baví s kýmkoli z prvních tří sektorů a ještě méně ochotně s nimi obchoduje. Čas od času se s někým spřátelí. To, když jí dotyčný přijde dost zajímavý, nebo je dost vytrvalý ve své snaze poznat ji.
Nolan je technický génius. Tedy alespoň v porovnání s lidmi. Když jí dost zaplatíte, nebo vás má ráda dokáže změnit vaše ID a dostat vás až do druhého sektoru... Potřebujete vyhrabat špínu na souseda? Ukrást schéma nové zbraně databáze CrystalTech, nebo vylepšit školní prospěch? Ve městě není mnoho lidí, kteří se ve virtuální pavučině umí pohybovat tak, aby nezanechali stopy a ona je jednou z nich.

Historie:
V první řadě je třeba říci, že Nolan, tedy N0L - 4N, je prototyp, který se nikdy nedostal do výroby. Tedy, dostal, ale nakonec bylo vyrobeno jen sedm kusů. Původně byla tato série zamýšlena jako výkonní bezpečnostní pracovníci operující v utajení, schopní proniknout zabezpečením gangů i kartelů a zničit je tak zevnitř. Skvělá myšlenka, že? Ovšem když se o tomto modelu droidů dozvěděli majitelé největších korporací rázně se postavili proti a výroba byla zrušena, plány bezpečně uloženy a zaheslovány. Veškeré vyrobené prototypy, údajně zcela vypnuté a bezpečné, byly odeslány na demontáž.
Jak už to bývá, nebyly vypnuté tak úplně. Tedy, ne všechny. Nolan "přežila", i když jen s fragmenty původního kódu, a dostala se do čtvrtého sektoru. Tam se jí ujal starší muž, obecně známý jako Charón. Celý svůj život pracoval s počítači a zbraněmi, proto velmi brzy zjistil, co tenhle droid umí. Ani on však Nolan nedokázal zprovoznit úplně. Jistě, obnovil základní funkce, takže až na drobnosti jako jídlo, pití a spánek (nemá tyhle potřeby, ale umí je simulovat) je k nerozeznání od člověka. Nepodařilo se mu ale zcela obnovit její programování ohledně bezpečnostních protokolů. Je tedy docela možné, že s plně funkční schopností programování a hackování by by se pak dokázala dostat i do prvního sektoru. Třeba i převzít kontrolu nad bezpečnostními systémy města. Ale to vše jsou jen dohady.
Dva roky ji dával dohromady, dva roky společně vedli obchod s informacemi na černém trhu. Pak zemřel. Ale objednávky chodily dál a tak... se stala hlavou obchodu ona.
Díky Charónově zásahu a díky tou, že si v paměťovém jádru uchovala pokus společnosti o to ji "zabít" naprosto se přiklonila na stranu rebelů - i kdyby to znamenalo, že s pádem současného režimu bude deaktivována.Počítač je v neaktivovaném stavu vlastně jen masivní, trochu podivně vyhlížející, náramek.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama