Historie

3. ledna 2016 v 20:48

Píše se rok 3315 a město Crystal city je nejvyspělejší a nejlépe fungující město na světě. Je to město, které vzniklo prakticky z ničeho a muselo se na pozici nejvyspělejšího města dopracovat. Po nukleární válce, kterou rozpoutalo lidstvo samo, se hrstka přeživších lidí z planety dostala na vesmírnou stanici zvanou Archa. Archa měla být domovem pro nejméně tři generace, ale postupem času se začala poškozovat, jako každý jiný stroj. Drobné závady se daly odstranit, větší se daly zmenšit, ale s některými se nedalo dělat vůbec nic a obyvatelstvo Archy muselo hledat nový způsob, jak se s touto situací vypořádat. Proto se rozhodli poslat na Zemi stovku mladistvých delikventů, kteří měli zjistit, zda je, či není, Země obyvatelná.

Stovka přistála na Zemi v roce 3014 a všichni přistání přežili. Archa měla signál z elektronických náramků všech, kteří se na Zemi dostali, věděli tedy, že je obyvatelná. Nepočítali však s možností, že by se na Zemi mohly nacházet žijící lidské bytosti - Zemšťané. Jenže Zemšťané, stejně jako jakýkoli jiný živočišný druh, chtěli přežít a nehodlali o svoje místo k životu přijít. Signály z náramků začaly postupně mizet, takže obyvatelům Archy bylo jasné, že se Stovka setkala s něčím, nebo někým, co je postupně zabíjí, ale radiace to není. A jelikož na Arše postupně docházel kyslík, stroje jej vyrábějící selhávaly a lidé začaly trpět nemocemi spojenými s nedostatkem kyslíku, rozhodla se vláda spustit program Návrat.

Stovka si mezitím budovala společnost s jistými prvky hierarchie, aby, alespoň nějak, přežila. Bohužel moc je vrtkavá, takže se ze stovky postupně stávala spíše totalitaritní společnost, než cokoli jiného. Ale i přes fakt, že se dostali do stádia diktatury, Stovka prospívala a přizpůsobila se životu pod vedením Bellamyho, který se snažil, aby nikdo netrpěl a všichni byli v bezpečí. O několik měsíců později se na Zemi dostala i Archa, která se okamžitě dala do pátrání po původně vysazených.

Po setkání s nimi se i obyvatelé Archy dozvěděli o existenci Zemšťanů, kteří je brali jako hrozbu. Představitelé Archy - Bellamy, Clarke, Jasper a Ian - se snažili o vyjednávání se Zemšťany, snažili se o příměří, ale nebylo to tak jednoduché. Zemšťani viděli hrozbu v lidech z Archy a obráceně. Vyjednávání trvalo spoustu let, než se podařilo vytvořit alianci a následný mír, který však zůstával křehký a značně nestabilní.

Vytvořená aliance byla pro všechny dostatečně výhodná - Zemšťané se dostali k vyspělým technologiím a obyvatelé Acrhy se dostali ke zdroji energie - ke krystalům, které vznikly na některých horninách účinkem radiace. Nyní vydávaly dostatek energie, která se dala využít jako zdroj elektrické energie, napájení pro technologie, osvětlení a v podstatě chod všeho, co bylo zapotřebí. Byly dostatečně stabilním zdrojem, který byl zároveň i bezpečný - nevydával žádný druh radace, pouze ji pohlcoval. Zemšťané tyto krystaly vyuřívali pouze jako pohon, pro světlo a elektrickou energii, v původním malém městě, které vybudovali, ale jejich skutečné využití objevili až obyvatelé Archy, respektive její technici.

Právě díky krystalům bylo možné zakládat nová a nová měta, která mohla být tak funkční jako to první, a postupně je všechny zdokonalovat. Avšak největší úsilí bylo věnováno původnímu městu, vybudovanému Zemšťany, jimž začaly lidé z Archy postupně říkat Evolutioni, ze kterého se stalo velkoměsto a následně i hlavní město vznikající republiky - Crystal city. Svět prošel spoustou změn, aby se dostal do dnešní podoby. Mír je však i v dnešní době křehký, a i když je Crystal city prosperujcí město, nic nemusí být takové, jaké se na první pohled zdá...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama