Reálie

27. března 2016 v 12:38

Reálie

a) Město

Převážná část systému, vlastně celé Crystal city, se nachází v oblasti bývalé Severní Ameriky (kontinentu), ale menší satelitní městečka, která spadají pod systém, jsou roztroušena po části bývalé Evropy, Afriky a na koloniálních planetách.
*****
Celý systém města je rozdělen do celkem pěti sektorů. Obyvatelé prvního a druhého sektoru mohou mezi svými sektory volně přecházet, aniž by porušovali jakákoli pravidla. Obyvatelé těchto dvou sektorů se dokonce bez problémů mohou dostat i do nižších sektorů, ale zpátky je to už lehce problematičtější - musejí procházet kontrolami na hranicích každého sektoru. Obyvatelé třetího a nižšího sektoru se mohou víceméně volně pohybovat ve svém sektoru a sektoru o jeden nižší (obyvatelé třetího sektoru mohou volně přecházet do čtvrtého a podobně), pouze obyvatelé pátého sektoru se mohou pohybovat pouze po svém sektoru. Avšak spousta lidí z těchto sektorů (3. - 5.) umí bezpečností kontroly obejít a dostat se téměř do jakéhokoli sektoru ve městě. Někteří z nich se dokonce bez problémů dokážou dostat až do prvního sektoru.
*****
Výjimku tvoří akorát nemocniční péče, která by měla být dostupná komukoli z města (ta základní péče). Jelikož se nemocnice nachází pouze ve druhé a čtvrtém sektoru, když nepočítáme nelegální kliniku, tak každý občan dostane na hranicích označení, že jde do nemocnice, když potřebuje ošetřit. Toto potvrzení musí zpětně odevzdat potvrzené, aby nebyl popotahován.

b) Sektory

První sektor je zaměřený na vědu a výzkum, jelikož je v něm umístěný výzkumný ústav Crystal Technologies a nemocniční výzkumná laboratoř. Dále se zde ještě nachází budova vlády, tudíž je první sektor hodně spojený s politikou, zákonodárstvím.
Druhý sektor je zaměřený na městskou správu, uchovávání informaci (Archiv, Knihovna) a ustředí veškerých městských institucí.
Třetí sektor je zaměřený na technickou a manuální výrobu - výroba nářadí, automobilů, vázaní knih a podobně.
Čtvrtý a pátý sektor jsou zaměřené především na potlačování kriminality, černého trhu a všech nekalostí. To je také důvod, proč zde najdeme tolik strážníků, policejních stanic a policejních hlídek, jako nikde jinde ve městě.
*****
Označení - Aby se na společných akcích a celkově v jednotlivých sektorech rozpoznalo, kam lidé patří, má každý sektor speciální označení. Označení musí být viditelné - může být v podobě výšivky na oblečení, přívěsku na řetízku, náramku nebo jako doplněk prstýnku.

První sektor - zmenšenina výzkumné baňky/červená barva
Druhý sektor - zmenšenina knihy/žlutá barva
Třetí sektor - zmenšenina kladívka/zelená barva
Čtvrtý sektor - zmenšenina oka (představující dohled)/modrá barva
Pátý sektor - zmenšenina oka (představující dohled)/fialová barva

c) Výzkum a technologie

Hlavní část výzkumu je soustředěna v Crystal technologies, které se zabývají především krystaly. Avšak kromě krystalů se zabývají ještě zbraněmi, léky a robotikou. Další výzkumnou organizací je Cerberus, který se kromě jiných aktivit zaměřuje na výzkum léčiv, počítačových technologií, kybernetiky a robotiky, ačkoli to ve veřejných tiskových zprávách popírá. V neposlední řadě se ve městě nachází výzkumná laboratoř spadající pod nemocnici - zde probíhají výzkumy vzorků, léčiv, chirurgické robotiky a kybernetiky. Všechny výše zmíněné laboratoře mají samozřejmě i oddělení pro vývoj a zdokonalení softwaru.
*****
Ve městě se nachází i několik vědců působících (z různých důvodů) na volné noze. S těmi občas bývá problém, protože jejich výtvory nepodléhají protokolům a oni se občas nezdráhají je prodávat na černém trhu.
*****
Technologie v Crystal city jsou dost shodné s těmi našimi - lidé využívají notebooky, telefony, tablety. Akorát tablety a telefony mají trochu odlišnou podobu - jsou tenčí, výkonnější a mají delší výdrž baterie, která dokáže vydržet nabitá i 10 dní podle jeho využívání. Každopádně meze se fantazii v oblasti technologií nekladou. Pro jistotu se však zeptejte, kdybyste si nebyli jistí.

d) Kriminalita

Kriminalita je soustředěna především do čtvrtého a pátého sektoru, kde je umístěn černý trh, aktivita gangů a podobně, ale ve větší či menší míře je v každém sektoru. V prvním a druhém sektoru probíhá spíše stínově - nikdo o ní nemluví, někdo o ní neví, někdo ano. Každopádně je i v těchto sektorech. Třetí sektor je spíše neutrální, ale přesto se tu s kriminalitou setkáme. Spousta gangů, překupníků, drogových dealerů si třetí sektor vybírá jako neutrální půdu pro jejich jednání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama